O nas

Historia

Początki marki Nemo Power Tools sięgają roku 2012 roku.
Firma powstała w celu realizacji projektu dotyczącego wprowadzenia do produkcji akumulatorowych wkrętarek do stosowania pod wodą dla amerykańskich wojskowych instytucji rządowych. Projekt został przyjęty i wprowadzony do realizacji.


W celu udostępnienia elektronarzędzi szerszemu gronu odbiorców, dla celów komercyjnych w roku 2013 zostały one przeprojektowane tak, aby sprostały wymaganiom handlu i oczekiwaniom nurków komercyjnych.
Od 2014 roku sprzęt Nemo Power Tools stał się ogólnodostępny dla wszystkich klientów.
Dziś firma Nemo Power Tools jest wysoko cenionym, jedynym producentem urządzeń akumulatorowych do pracy pod wodą przeznaczonych zarówno do jednostek specjalnych i zawodowych nurków, jak i pracowników technicznych obsługi basenów i właścicieli jachtów.

Jakość

Narzędzia Nemo Power Tools to najwyższa światowa jakość wykorzystująca najnowocześniejsze technologie.

Photo by John Moore/Getty Images

Konstrukcja, trwałość i niezawodność narzędzi Nemo Power Tools wywodzi się ze specjalistycznych wymagań przemysłu wojskowego.
Trwałe, a zarazem lekkie korpusy, niezawodne i efektywne silniki, wydajne akumulatory, duże i łatwe do obsługi przyciski i przełączniki to podstawowe wyróżniki dotyczące jakości produktów.
Podczas produkcji narzędzi Nemo Power Tools wykorzystywane są najnowocześniejsze technologia dostępne jedynie w produktach najwyższej jakości, np. układy elektroniczne i technologia produkcji akumulatorów – z wojskowego przemysłu dronów UAV,  system chłodzenia silników – z przemysłu komputerowego,  metody powlekania i produkcji – z przemysłu morskiego.
Wszystkie narzędzia objęte są 12-miesięczną gwarancją producenta.

Innowacyjność


Wkrętarko-wiertarka Nemo DD 18-50 podczas Neemo NASA

Nemo Power Tools to nowoczesna firma o wysokim potencjale innowacyjności, a specjalistyczne narzędzia niespotykane dotychczas na rynku to silna strona przedsiębiorstwa:

 • pierwsza na świecie akumulatorowa wkrętarka do stosowania pod wodą
 • akumulatorowa podwodna młotowiertarka – pierwsza na świecie
 • pierwsza na świecie latarka nurkowa o natężeniu światła 15.000 lumenów

  – to tylko niektóre produkty, które firma jako pierwsza wprowadziła na rynek.

  Oferowane produkty są stale rozwijane i udoskonalane.

  Ostatnio Nemo Power Tools wprowadziło do standardowego asortymentu system umożliwiający wymianę akumulatorów pod powierzchnią wody.

  Najnowszym produktem oferowanym aktualnie w przedsprzedaży jest akumulatorowa piła szablasta do prac remontowych pod wodą.

Asortyment

Oferta narzędzi do pracy pod wodą jest stale poszerzana i udoskonalana o rozwiązania, które można stosować zarówno nad, jak i pod wodą.

Dziś asortyment Nemo Power Tools obejmuje następujące elektronarzędzia do pracy pod wodą: wiertarki, wkrętarki, wkrętarko-wiertarki udarowe, młotowiertarki, klucze udarowe, zakrętarki, szlifierki kątowe, piły szablaste, latarki nurkowe.
Produktem adresowanym do pracy wyłącznie na lądzie jest akumulatorowy ręczny chwytak podciśnieniowy – Nemo Grabo.

Przeznaczenie

Obecnie urządzenia NEMO są w dziesięciu krajach przez jednostki specjalne , a na całym świecie przez nurków zawodowych i badawczych, pracowników technicznych obsługi basenów, portów i marin, właścicieli statków i jachtów, instalatorów, pracowników budowlanych, zespoły ratownicze i wiely innych.

Rodzaje prac

Oferowane narzędzia przeznaczone są do następujących prac pod wodą oraz na lądzie w warunkach suchych i mokrych:

Wkręcanie i wiercenie (Nemo DD, Nemo HD, Nemo ID)

Akumulatorowe wodoszczelne wkrętarko-wiertarki stanowią najszerszy asortyment oferowany przez Nemo Power Tools. Oferta dostosowana jest do najróżniejszych zastosowań; prac na głębokości do głębokości 5 M w wodzie słodkiej i chlorowanej, prac do głębokości 5 M w wodzie morskiej, słodkiej i chlorowanej, prac do głębokości 50 M oraz nawet do 100 M.

Wiercenie udarowe (Nemo HD, Nemo RH)

Nemo Power Tools oferuje również podwodne urządzenia akumulatorowe wyposażone w skuteczne napędy udarowe umożliwiające efektywne wiercenie w kamieniu, betonie, cegle i innych materiałach mineralnych.
Są to wkrętarko-wiertarki wyposażone w udar o częstotliwości dochodzącej do 21.000 uderzeń na minutę.
Najmocniejszym rozwiązaniem jest młotowiertarka Nemo RH 22-50 posiadająca siłę pojedynczego uderzenia sięgającą 3,2 Joule’a!

Zakręcanie i odkręcanie śrub i nakrętek (Nemo IW, Nemo ID)

Propozycja obejmuje mocne i skuteczne, a zarazem kompaktowe i ergonomiczne urządzenia do przykręcania i odkręcania śrub, nakrętek, kotew i wkrętówklucz udarowy z kwadratowym trzpieniem do nasadek 1/2″ oraz zakrętarka udarowa z sześciokątnym mocowaniem narzędzi spełniają większość oczekiwań podczas podwodnych prac.

Cięcie (Nemo RS, Nemo AG)

Cięcie i rozcinanie pod wodą również możliwe jest przy zastosowaniu akumulatorowych narzędzi Nemo. Najnowszym wprowadzonym pod koniec 2019 roku do sprzedaży narzędziem jest piła szablasta RS 18-50.
Alternatywnym rozwiązaniem jest oczywiście uniwersalna w swoim zastosowaniu szlifierka kątowa Nemo AG 22-50 (poniżej)


Szlifowanie (Nemo AG)

Szlifierka kątowa to narzędzie niezbędne podczas wszelkiego rodzaju prac – również tych pod wodą. Nemo AG 22-50 zapewnia precyzyjne cięcia, skuteczne szlifowanie i gruntowne szczotkowanie.

Szorowanie i czyszczenie ( DD, HD, HC)

Szorowarka Nemo HC 18-50 to specjalistyczne narzędzie przeznaczone zarówno do podwodnego czyszczenia kadłubów, burt, sterów, itp, jak również umożłiwia zachowanie czystości podwodnych powierzchni w akwariach, basenach i Spa. Specjalnie skonstruowana szczotka sprawia, ze szorowarka przysysa się do czyszczonej powierzchni i nie wymaga od nurka wkładani siły w dociskanie szczotki do stali, czy szkła. Nurek może się skupić na precyzyjnym prowadzeniu urządzenia.

Praktyczność narzędzi
Nemo Power Tools

Akumulatorowe narzędzia Nemo Power projektowane przez zawodowych nurków i konsultowane z ich użytkownikami, dzięki czemu zastosowano w nich szerokie spektrum praktycznych rozwiązań wspomagających użytkowników podczas prac pod wodą oraz codziennej eksploatacji i konserwacji.

Solidnie wykonany i trwały korpus
Korpus wkrętarek podwodnych Nemo jest lekki i wytrzymały dzięki zastosowanym stopom aluminium odlewanych ciśnieniowo.
Budowa korpusu umożliwia również rozłożenie narzędzi w celu szybkiej i prostej wymiany zużytych, bądź uszkodzonych elementów przez użytkownika.

Ergonomiczne uchwyty i elementy obsługowe
Wszystkie elementy pozwalające na zmianę ustawień są łatwo dostępne i zaprojektowane tak, aby łatwy sposób można było nimi precyzyjnie operować nawet w grubych rękawicach nurkowych.

Długi czas pracy na pojedynczym akumulatorze.
Wysokowydajne akumulatory o pojemności 3 Ah w połączeniu z nowoczesnymi silnikami elektrycznymi i napędami zapewniają czas użytkowania ok. 1-3 godzin (w zależności od obciążenia silników podczas pracy).
To wystarczająco długo, aby móc zakończyć podwodne prace bez wynurzania spowodowanego koniecznością wymiany baterii.
Dla użytkowników oczekujących więcej oferujemy również akumulatory o pojemności 6 Ah (2-6 godzin) oraz specjalne narzędzia umożliwiające wymianę akumulatorów pod wodą.

Bezpieczeństwo

Urządzenia Nemo Power Tools spełniają najwyższe standardy dotyczące bezpieczeństwa.
Posiadają również niezbędne certyfikaty dopuszczające je do obrotu na całym świecie.
Wszystkie urządzenia wyposażone są ponadto w przełącznik jałowego ustawienia biegu, aby zapobiec mimowolnemu uruchomieniu napędu przez użytkownika podczas nurkowania.

Sprzedaż i dystrybucja

Sprzedaż i dystrybucja narzędzi odbywa się poprzez wyselekcjonowaną grupę partnerów handlowych na całym świecie.

Przedstawicielem firmy Nemo Power Tools oraz importerem narzędzi w Polsce jest V.S. Technika Próżniowa Sp. z o.o.

Typowe zamówienia realizowane są poprzez sklep internetowy – https://nemo-powertools.eu

Zamówienia dla instytucji rządowych, takich jak wojsko, policja, straż pożarna i inne służby na podstawie indywidualnych zapytań .

W naszej ofercie znajduje się również miejsce, gdzie możesz znaleźć oferty specjalne.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą urządzeń Nemo Power Tools !
Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania – zadzwoń lub wyślij wiadomość!